עמוד הבית פורומים מנוי צור קשר מי אנחנו הפוך לדף הבית עדכוני RSS
ח נ ו ת
סקטבורד
גלישה
גלישת רוח
קייט סרף
אופניים
רולר בלייד
אחרים
משחקים
בת גלים
שופינג X
צניחה חופשית
ADRENALIN MUSIC
EXTREME CHANNEL
שידור חי
גלריית תמונות
הורדות
יד שניה
לינקים
תמונת השבוע
X Culture
הרשמה לאיגודים
high.tv
הגרלות
איזור הוידאו
אינדקס אקסטרים
המגזין הבא
מוצר השבוע
שורט בורד של Cordell Miller
סקר
על איזה גלשן אתם גולשים ?
חני
אינטר סרף
אולטרא וויב
בליטס
ספיידר
בילט
סקשן
JS
פוקוס
אחר
סקרים קודמים
סקטבורדכתבות
 עוד כתבות
Vans Shop Riot 2015
השקת ספר LOVE CHILD של גיא פיטשון X ואנס
הקסם של ה- Street Sup
סיכום ואנס שופ ריוט - בלגיה 2014
הבית של ואנס - לונדון
Vans Shop Riot 2014 ירושלים
סיכום תחרות האביב של ואנס בנאפולי
Vans Tel Aviv Store- ארוע הפתיחה
שומרים מסורת
יום חג לסקייטבורד – Vans Down town show down 2013
רענון בטים Vans Skate
יאללה בטון !
Clash of the juniors sponsored by Vans and Boarderline
Vans DownTown ShowDown 2013
קארבר סקייטבורד כובש את ישראל
Clash of the Juniors
24 שעות של הזיות \Road Holy Guns
Team Gili's Rule !
Vans Shop Riot 2013
המפלצות של Vans מתעוררות מתרדמת החורף !
   
Longboarding 4 peace סבב דמואים היסטורי שתף
שיתוף פעולה בין ארתור רשקובן Surfing4Peace לבין מייקל ברוק עורך ומייסד מגזין Concrete Wave הוליד סדרת דמואים ומסע מרתק עם חזון מלא אדרנלין - Longboarding 4 Peace.
ארתור רשקובן (16/09/2012)

Longboarding 4 peace (צילום: אליס מארטינס)

בסביבות חודש ינואר, התקשר אלי מייקל ברוק, עורך ומייסד מגזין הלונגבורד (סקייטבורדים ארוכים) Concrete Wave, מייקל התעניין ב surfing 4 peace והציע ראיון משלו שהוא החזון שלו, הרעיון נקרא search spark stoke tour שבעצם מביא את האלמנטים שמאפיינים גולשים וסקייטרים, החיפוש אחר הספוט, ההצתה של להבת האדרנלין והדליקה עצמה שאנחנו מרגישים לאחר סשן איכותי, את אותה תחושב רצה מייקל להעביר דרך החזון שלו שנקרא Longboarding 4 peace, לאחר שמייקל הניח את הרעיון הבסיסי, תכננו בקפידה כיצד ואיפה לעשות זאת:

כיצד ואיפה? את הענין הלוגיסטי, בעזרת מנהלת מחלקת הספורט של מרכז פרס לשלום, תמי חי וסיוון הנדל, מנהלת הפרויקט, הצלחנו לארגן 4 קבוצות של ילדים במקומות שונים אשר מאפיינים את המציאות המורכבת בה אנו חיים , המקומות: יפו, שדרות, מחנה הפליטים שועפת, שנמצא בדיוק בצד השני של גדר ההפרדה ויריחו שהיא עיר בשליטה של הרשות הפלשטינית.


שועפט מאחורי הגדר \ צילום : אליס מארטינס

את הציוד תרם מייקל ברוק דרך המון חברות לונגבורד שונות, כמו Carver, land yachtez ,Bear, Earthwing שלא מזמן עשו פרו מודל ליוני אטינגר שלנו,Loaded,Honey, orangotang, S 0ne, never summer triple 8, skatera. כמה ימים מלחיצים עברו עלינו ב surfing 4 peace על מנת לשחרר מהמכס 30 סקייטבורדים ו 30 קסדות חדשות אבל בסופו של דבר, ממש שלושה ימים לפני הדמו הראשון, המשלוח הגיע אלי.
יש לנו סקייטבורדים, יש לנו את את התמיכה של מרכז פרס, עכשיו צריך מדריכים, בגלל שאנו משלבים את לימודי הבסיס של סקייטבורד בצורות שונות, החלטנו לשלב גם גולשים וגם סקייטרים מהשורה הראשונה:

יוני אטינגר שאין צורך להרחיב עליו, מאסטר של סקייטבורד וגם מדריך סקייטבורד בשנים האחרונות, דן הרצוג, מקצוען בלונגבורד מקנדה שפעם ראשונה הראה לנו באמת מה זה טריקים על לונגבורד, ויש מה ללמוד, מיקי קוק, הגולש האגדי מחוף טופסי שלא מזמן חזר לארץ והחל לייבא את הסקייטבורדים של Carver, אנוכי שחי ונושם את עולם הגלישה והסקייטבורד כל חיי, השותף שלי ב surfing 4 peace , מאט אולסן שגם כן חי את עולם הסקייטבורד והגלישה ,היה מדריך סנואובורד מקצועי בעברו, וכמובן מייקל ברוק, לונגברודר מומחה בפני עצמו. לשם תיעוד ה Tour ההיסטורי, הצטרפו אלינו, אורי ריכטר ( RLP) שתיעד בוידיאו את כל הדמואים, אליס מארטינס צלמת סטילס מברזיל שתיעדה את החיים של הגולשים בעזה ויאיר חסידוף שמצלם כל טריק אפשרי של יוני אטינגר בשנה האחרונה.


אטינגר ביריחו \ צילום : אליס מארטינס

יצאנו לדרך, יום חמישי ה 5 באוגוסט, התקיים ברחבה החלקה והמושלמת של מרכז פרס לשלום ביפו, אוכלוסיה מעורבת של ילדים הגיעה, אני יוני ודן פתחנו בדמו קצר שמדגים את האלמנטים השונים של הסקייטבורד, לונגוברד, קארבר, וסקייטבורד הרגיל (ממש לא רגיל) שכולנו מכירים ואוהבים ומהרגע הראשון ראו את הלהבה בעיניים שלהם, בנים ובנות שידעו מה זה סקייטבורד אבל מעולם לא ניסו או יכלו לנסות, עושים את הצעדים הראשונים שלהם, שילוב של אדרנלין ושימחה מילאה אותם בשעתיים של פעילות, הם מאושרים ואנחנו אף יותר.


ארתור יריחו \ צילום : אליס מארטינס

יומיים לאחר מכן, 8 באוגוסט המשכנו לשדרות החמה, 40 מעלות יבשות, אבל ברגע שהגענו וראינו את הילדים מחכים לנו בפארק שנבנה על ידי רובי האגדי, שכחנו מהחום, קבוצה של 25 בנים ובנות מגילאים שונים קיבלו אותנו בהתלהבות, הזיכרון הכי ברור שיש לי מהמקום, היה של ילד חירש בן שמונה שפשוט לא רצה להיפרד מהסקט והיינו צריכים למצוא את הדרכים הכי נעימות לגרום לו להבין שהוא לא יכול לקבל את הסקט כי אנחנו צריכים אותו לדמואים הבאים על מנת ללמד עוד ילדים.


מייקל ברוק ביפו \ צילום : אליס מארטינס

היום האחרון, כמעט 40 מעלות בירושלים, אנחנו נכנסים בסביבות השעה אחת עשרה בבוקר למחנה הפליטים שועפת, פעם ראשונה שלי ועוד כמה מחברי בצד השני של גדר ההפרדה, תחושה מוזרה אבל חיובית כי הסקייטבורד בידינו וכמובן שאטינגר מחפש ספוטים!! הוא לא מפסיק לחשוב סקייטבורד לרגע. הגענו למגרש קט רגל, ממש מטרים ספורים מהגדר וכל ה"סט אפ" נראה כאילו ביימו אותו אנחנו מלמדים סקייטבורד 4 peace בצד השני של הגדר, הילדים לא מדברים את השפה, אנחנו מנסים עם קצת הערבית שלנו להסביר לילדים ולילדות איך לעמוד, לכופף ברכיים, לשמור על יציבה, אטינגר עושה כמה "אוליז" מיקי קוק עושה כמה "קארבים" ושוב רואים סקרנות , התפלאות ובסופו של דבר אושר בעיני הילדים.


שועפט \ צילום : אליס מארטינס

לתחנה האחרונה הצטרף אלינו חבר, גולש וסקייטר לשעבר, איתי אשר שכיום עובד במעריב, על מנת לסקר את הדמו האחרון, ביריחו, אליו הצטרף גם אלוני אחד מצלמי המערכת הוותיקים, הרפתקן אמיתי ואחלה של בן אדם. אנחנו מגיעים ליריחו בסביבות השעה 5 אחה"צ, עיר רפאים, קוראים לה עיר הירח, וזאת משום שבין השעות 2- 6 בצהריים, כולם מסתגרים במזגנים והולכים לישון, החום המוגזם לא מאפשר קיום של חיים נורמליים בשיאו של היום, המעלות יכולות להגיע ל45 +++, כל מה שנותר לנו זה לחפש ספוטים של סקט, אני ויוני מצאנו 7 מדרגות מושלמות, אומרים לפי התיעוד שבמקום הזה גר האיש הראשון בעיר, יריחו מתועדת כעיר העתיקה בעולם, אז זה בעצם אומר שמצאנו את הסקייט ספוט העתיק בעולם????????


ארתור - שועפט \ צילום : אליס מארטינס

הדמו עצמו התחיל בסביבות השעה 6 באצטדיון הכדורגל הלאומי של הרשות הפלשתינית, והילדים שלקחו חלק היו קבוצת הכדורגל הצעירה של יריחו, זה היה נוח, כי הם היו אתלטים ומוכנים לספוג נפילה פה ושם, בלי טיפת ידע שלהם בעברית וידע מועט שלנו בערבית, מצאנו את השפה המשותפת, כל הצוות, לקח קבוצה של כחמישה ילדים והחל ללמד אותם דחיפה, נסיעה עם יציבה נכונה ועצירה, הבסיס ל FLOW, לתוך המיקס הזה יוני זורק איזה פליפ 360 ואימפוסיבל בחום של 40 + מעלות, וזה באמת אימפוסיבל, מתוך כל המיקס הזה, סוף המשוואה הוא שאנחנו נמצאים בתוך שטח של הרשות הפלשטינית, גולשים וסקייטרים מישראל, ברזיל וארה"ב מלמדים סקייטבורד לאוכלוסיות שכנראה מעולם לא ידעו בכלל מה זה הדבר הזה שנקרא סקייטבורד ,


יריחו \ צילום : אליס מארטינס

תחושה מורכבת של קצת שנויה במחלוקת בעיני אנשים וקדושה בעיני אחרים, אבל בסופו של דבר אנחנו מביאים רגעים מאוד מרוכזים של עושר לילדים שחיים מציאות לא קלה במקומות שונים אבל נורא קרובים אחד לשני על שטחה של המדינה הקטנה שלנו, שדרות, יפו, שועפת ויריחו, המציאות שלהם שונה מאוד מתל אביב והרצליה אז למה לא לתת להם קצת מתחושת ה STOKE שאנחנו חיים?????

הפעילות עצמה התקבלה בברכה בקרב הקהילות הבוגרות והחל מתחילת שנת הלימודים מרכז פרס לשלום, ביחד עם מייקל ברוק ו surfing 4 peace יזמו תוכנית מסודרת של לימוד סקייטבורד לילדים יהודים וערביים במרכז ובתקווה בעתיד גם ללמד אותם גלישה גלים וכך להשלים להם את התמונה עד הסוף.


מיקי קוק מלמד בשדרות \ צילום : אליס מארטינס

תודה ענקית למייקל ברוק שהצית את הלהבה לתמי חי וסיוון הנדל ממרכז פרס לשלום שנתנו לנו את האפשרות לחפש והצוות המדהים שהיה איתנו על מנת לספק את הריגוש, יוני אטינגר, מיקי קוק, דן הרצוג, אליס מארטינס, מאט אולסן, יאיר חסידוף ואורי ריכטר.

לצפייה בסרט מהדמואים של Longboarding 4 peace לחצו כאן

במגזין המודפס של "אדרנלין" תוכלו למצוא עוד כתבות, עוד תמונות, עוד ראיונות ועוד הפתעות.
להזמנת מנוי למגזין לחץ כאן .  תגובות גולשיםהוספת תגובה
אין תגובות לכתבה זו
אדרנלין - מגזין ספורט אתגרי \ star-interactive.com - כל הזכויות שמורות 2003 תנאי שימוש|פרסם באדרנלין